Ulaştırma Bakanı Rize Valisini Ziyaret Etti
Rize Havalimanı Yüzde 22'si Tamamlandı
Yeniköyde 21 Daireli Bina Boşaltıldı
Ayder Kardan Adam Şenlikleri
Rize'de Sağanak Yağış Sel ve Heyelanlara Yol Açtı

Ulaştırma Bakanı Rize Valisini Ziyaret Etti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Kişiler gelip geçicidir ama önemli olan millete yapılacak olan
Ulaştırma Bakanı Rize Valisini Ziyaret Etti
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Kişiler gelip geçicidir ama önemli olan millete yapılacak olan hizmetin kesintiye uğramadan sürdürülebilmesi." dedi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Pazar’da ki incelemelerinin ardından Çayeli İlçesinde Muhittin Baltacı'nın cenaze törenine katıldıktan sonra esnaf ziyaretinde bulundu. Turhan, ardından Çayeli Kaymakamlığı ve Belediyesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.
Bakan Turhan, daha sonra Bozkale Köyü'ndeki tır parkını inceledikten sonra Salarha Tüneline geçerek yetkililerden bilgi aldı. Güney Çevre Yolunu da inceleyen Bakan Turhan, ardından Rize Belediyesine geçerek Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap ile görüştü.
Turhan, burada yaptığı açıklamada, 31 Mart yerel seçimlerinin önemli olduğunu belirtti.
Seçimlerin bir bayrak ve hizmet yarışı olduğuna değinen Bakan Turhan, "Kamu hizmeti durmaz. Kişiler gelip geçicidir ama önemli olan millete yapılacak olan hizmetin kesintiye uğramadan sürdürülebilmesi." diye konuştu.
Rize'nin Doğu Karadeniz'in arazi şartları ağır bir yer olduğunun altını çizen Bakan Turhan, şunları söyledi:
"Doğu Karadeniz kolay gelişim yakalayamamış yerleşim yerlerimiz. Rize merkez kadar büyük sahil boyunca ilçelerimiz var. Karadeniz Sahil Yolunun yapılmasından sonra insanlara getirdiği avantajla yeni gelişim alanlarının planlanması önem arz ediyor. Bizde merkezi hükumet olarak bölgesel ve transit yolların geçtiği yerleşimlerdeki ulaşımı rahatlatmak ve ve şehirsel gelişimi için yaptığımız projeler var. Rize için en önemlisi Dağ Dibi Yolu.Rize'nin ilçelere ulaşımını kolaylaştıracak ve şehir içi trafiğinin de dağ dibi yoluna çekilmesi ile rahatlamış olacak. Daha konforlu bir hizmet vermiş olacağız."
Rize'de Derepazarı-Kendirli, İyidere-İkizdere, Rize-Kalkandere, Güneysu-Büyükköy yollarını yaptıklarını kaydeden Turhan, şöyle devam etti:
"Çok önemli proje olan Salarha Tünelini yapıyoruz. Salarha Tüneli'nin yapılması ile birlikte Rize'nin kentsel dönüşümüne çok önemli bir alt yapı hizmeti de kazandırmış olacağımızı düşünüyorum. Bunun  oluşturduğu fırsatları göz önünde bulundurarak Rizemizin yeniden planlanmasında yeni şehir imar arsa üretiminde, imarlı alanların oluşmasında önemli bir katkı sağlayacaktır" dedi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Rize’de ki programının son bölümünde Rize Valisi Kemal Çeber ile makamında görüştükten sonra yetkilerle yetkililerle basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.
HABER ETİKET : ulastirma bakanı rizede
Yazdır
Paylaş
Yapılan Yorumlar [ 1 ]
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ

© Copyright Rizecity.Com. Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
VipTicaret